VIOLINS.jpg

Στο Πολιτιστικό Κέντρο Βαρθολομιού, στις 20 Μαρτίου, το Μουσικό Σχολείο παρουσίασε τη δουλειά του συνόλου βυζαντινής και παραδοσιακής μουσικής για τον εορτασμό της Ελληνικής Επανάσταση του 1821. Το κοινό μας αυτή τη φορά ήταν οι μικροί μας φίλοι, κι ευχόμαστε μελλοντικοί/ές μαθητές/μαθήτριες του Μουσικού σχολείου Βαρθολομιού, που όμως επί του παρόντος φοιτούν στις τελευταίες τάξεις των δύο Δημοτικών Σχολείων της περιοχής που βρίσκεται το σχολείο μας. Η συμμετοχή των μικρών μαθητών/τριών στα τραγούδια, που είχε ετοιμάσει το σύνολο του π. Γεώργιου Αναγνωστόπουλου, ήταν ενθουσιώδης! Τα παιδιά του σχολείου μας παρουσίασαν στους/στις φίλους/ες από το 1ο και 2ο Δημοτικό Σχολείο Βαρθολομιού τα μουσικά όργανα που έπαιξαν. Ήταν μια δράση που άρεσε και στις δύο πλευρές πολύ και σίγουρα θα συνεχιστεί!

1821Α

1821Β