ENSEMBLES.jpg

To Μουσικό Σχολείο συμμετείχε στην Ημέρα Αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 05 Οκτωβρίου 2015 διοργανώνοντας αγώνες Βόλεϋ, Ποδοσφαίρου και Μπάσκετ στον προαύλιο χώρο του Σχολείου με την εποπτεία του καθηγητή Φυσικής Αγωγή κ. Φώτη Τζανέτου.

Η διοργάνωση των σχολικών πρωταθλημάτων έχει σκοπό τη δημιουργία ευκαιριών για την ανάδειξη των ιδιαίτερων ικανοτήτων των μαθητών στον αθλητισμό, τη συνολική καλλιέργεια της προσωπικότητάς τους, τη συνέχιση της αθλητικής παράδοσης της χώρας μας καθώς και την εκπροσώπησή της σε διεθνείς μαθητικές αθλητικές συναντήσεις.

Μετά από πρόσκληση του γραφείου Φυσικής Αγωγής, το σχολείο μας συμμετείχε στη διοργάνωση Σχολικών Αγώνων Αθλοπαιδειάς Πετοσφαίρισης με επιτυχία.