TRADITIONAL.jpg

Με εξαιρετική επιτυχία στέφθηκε η συνεργασία μεταξύ των Μουσικών σχολείων Παλλήνης και Βαρθολομιού, στις 2 Απριλίου 2016, στο "Λαζαράκειο" Μέγαρο Αμαλιάδας. Όλοι οι μαθητές και των δύο σχολείων έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό επι σκηνής, αποσπώντας το θερμό χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων στην κατάμεστη αίθουσα. Η βραδιά ξεκίνησε με την Φιλαρμονική του Μουσικού Σχολείου Βαρθολομιού υπό την διεύθυνση του κ. Γιώργου Σταματίου, η οποία έδωσε την σκυτάλη στην Ευρωπαϊκή Χορωδία της Γ΄ Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Παλλήνης, την διεύθυνση της οποίας είχε ο κ. Χρίστος Μητσάκης. Το 2ο μέρος της βραδιάς ανήκε στην Ελληνική Παραδοσιακή Μουσική όπου η Παραδοσιακή Χορωδία και Ορχήστρα της Γ' Γυμνασίου του Μουσικού Παλλήνης υπό την διδασκαλία των κ.κ. Θεοδώρας Βάρσου, Γιώργου Γενναίου και Κωνσταντίνας Κυριαζή αλλά και η Παραδοσιακή Χορωδία και Ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Βαρθολομιού υπό την καθοδήγηση του Πρεσβ. Γεωργίου Αναγνωστόπουλου και του κ. Γρηγόρη Δραγανίγου, ταξίδεψαν όλους τους ακροατές σε κάθε γωνιά της Ελλάδας. Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα της συναυλίας εδώ:

Πρόγραμμα εκδήλωσης, 02-04-2016, Λαζαράκειο Αμαλιάδος