lesson.jpg

Μια πολύ όμορφη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 17 Ιουνίου στα Λεχαινά την οργάνωση της οποίας είχαν το Ν.Π.Δ.Δ. Αθλητισμού & Περιβάλλοντος του Δήμου Ανδραβίδας Κυλλήνης και το Μουσικό Σχολείο Βαρθολομιού.

Οι μαθητές του σχολείου μας για άλλη μια φορά, εν μέσω καλοκαιρινών διακοπών, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και πραγματοποίησαν μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση που καταχειροκροτήθηκε απ' όλους τους παριστάμενους.

Στο 1ο μέρος της εκδήλωσης η πολυμελής Concert Band του σχολείου, υπο την διεύθυνση του Υδ/ντη του Σχολείου μας κ. Γιώργος Σταματίου ερμήνευσε άψογα κομμάτια κινηματογραφικής μουσικής (soundtracks).

Στο 2ο μέρος τη σκυτάλη πήρε ο Δ/ντης του σχολείου Πρεσβ. Γεώργιος Αναγνωστόπουλος και το σύνολο της παραδοσιακής Ορχήστρας-Χορωδίας με γνωστά παραδοσιακά τραγούδια.

Την συναυλία τίμησαν με την παρουσία τους ο δήμαρχος Ανδραβίδας- Κυλλήνης κ. Ναμπίλ Μοράντ, ο ο αντιδήμαρχος κ. Ανδρέας Μίγκος, η πρόεδρος του Νομικού Προσώπου κ. Άννα Γεωργιοπούλου, ο πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας Λεχαινών κ. Γαλάτης κ.α. Δείτε πως κάλυψε ο τοπικός τύπος το γεγονός:

Ιστότοπος ilia24,

Ιστότοπος ilianews,