Στη φετινή ημέρα του Αθλητισμού, στις 29 Σεπτεμβρίου, εμείς αποφασίσαμε να κάνουμε τα 2023 βήματα μέχρι το καινούργιο κτήριο που θα στεγάσει το σχολείο μας.

Ενθουσιασμός, χαρά, απορίες, συζήτηση με τον πολιτικό μηχανικό που ήταν παρών κι έχει αναλάβει το έργο, περιήγηση στον χώρο που δεν έχει ακόμα διαμορφωθεί.

Οι μαθήτριες και μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου με Λ.Τ. Βαρθολομιού έβαλαν κάτω τα σχέδια και προσπαθούσαν να φανταστούν πώς θα είναι το νέο τους σχολείο.

Μια μικρή αίσθηση στεναχώριας απ'αυτές κ αυτούς που δεν θα προλάβουν να κάνουν μάθημα στο νέο κτήριο, αλλά και προσμονή απ' τα μικρότερα παιδιά για την ολοκλήρωση του έργου κι εντέλει τη μεταστέγαση απ'τα υπάρχοντα containers σ έναν μοντέρνο και όσο το δυνατόν γίνεται λειτουργικό χώρο μάθησης και δημιουργίας.

moysiko_sxoleio

moysiko_sxoleio2moysiko_sxoleio3