TRADITIONAL.jpg

Καλημέρα σας, καλή σχολική χρονιά!

Μετά από ένα καλοκαιρινό διάλειμμα ξεκινάμε σταδιακά τις σχολικές μας υποχρεώσεις...

Ο προγραμματισμός της Δευτέρας 13/9 έχει ως εξής:

1. Προσέλευση μαθητών στο σχολείο: Θα γίνει από τις 09:00 μέχρι τις 09:30. Από τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα προβλέπονται τα εξής:

Α) Μαθητές εμβολιασμένοι ή νοσήσαντες να έχουν μαζί τους το σχετικό πιστοποιητικό.

Β) Οι υπόλοιποι μαθητές, θα πρέπει να έχουν κάνει self-test τουλάχιστον 24 ώρες πριν (δηλαδή την Κυριακή) να έχουν δηλώσει το αποτέλεσμα στην σχετική πλατφόρμα (https://self-testing.gov.gr/), και να έχουν μαζί τους την σχετική βεβαίωση (έντυπη ή στο κινητό τηλέφωνο) Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία που γινόταν τον Μάιο-Ιούνιο πριν το κλείσιμο των σχολείων για καλοκαίρι.

2. Δρομολόγια Λεωφορείων: Μέχρι αυτή την ώρα (μεσημέρι Παρασκευής 10/9) δεν έχουμε ακόμη ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ παρόλη την προσπάθεια εκ μέρους του σχολείου εδώ και τρεις περίπου μέρες. Πιστεύουμε ότι τα όποια προβλήματα υπάρχουν θα έχουν επιλυθεί μέχρι τη ΔΕΥΤΕΡΑ το απόγευμα, συνεπώς θα πρέπει να μεριμνήσετε για τη μεταφορά των μαθητών/μαθητριών προς και από το σχολείο τουλάχιστον για την πρώτη μέρα (13/9).

3. Πρόγραμμα της ΔΕΥΤΕΡΑΣ 13/9: Όπως είπαμε η προσέλευση των μαθητών θα γίνει από 09:00 μέχρι 09:30. Θα μοιραστούν τα βιβλία, θα δοθεί πρόγραμμα για την ΤΡΙΤΗ 14/9 και στη συνέχεια κατά τις 10:30 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός. Υπολογίζουμε το σχόλασμα περι τις 11:15 π.μ.

4. Πρόγραμμα από ΤΡΙΤΗ 14/9 μέχρι ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/9: Την υπόλοιπη εβδομάδα το καθημερινό πρόγραμμα θα ξεκινάει 08:15 και θα ολοκληρώνεται στις 13:15. Σίτιση θα υπάρχει κανονικά όπως ακριβώς γινόταν πέρυσι. Θεωρούμε ότι κατα πάσα πιθανότητα δεν θα υπάρχει πλέον και κανένα πρόβλημα και με την μεταφορά των μαθητών προς και απο το σχολείο. Με ευχές για καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Από την Διεύθυνση του Μουσικού Σχολείου