TRADITIONAL.jpg

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, πολλές ψηφιακές τάξεις έχουν ετοιμαστεί και περιμένουν πλέον τους μαθητές τους...

Υπενθυμίζεται, για μια ακόμη φορά ότι οι μαθητές ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ (υπάρχει προθεσμία μέχρι 30/3) να αποκτήσουν λογαριασμό στο Πανελληνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ). Αν αυτό δεν γίνει, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ παρακολούθησης των ηλεκτρονικών τάξεων. Πολλοί γονείς/κηδεμόνες, έχουν ήδη δημιουργήσει λογαριασμό και θα ενημερωθούν στα e-mail τους για τις περαιτέρω διαδικασίες.

Υπενθυμίζεται για μια ακόμη φορά, ότι καλό είναι για όλους τους μαθητές, να έχουν λογαριασμούς στο ΠΣΔ, πέραν των διαδικασιών-αναγκών της τηλεκπαίδευσης, καθώς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο υπάρχει άφθονο υλικό για μελέτη και ένα πλήθος δυνατοτήτων γia τους/τις μαθητές/μαθήτριες.

Όσοι επιθυμείτε να φτιάξετε λογαριασμό μαθητή/μαθήτριας στο ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο) κάντε κλικ στο https://register.sch.gr/students/

Για οποιοδήποτε πρόβλημα επικοινωνήστε στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.