lesson.jpg

Η κατάθεση αιτήσεων για την φοίτηση των μαθητών που φοιτούν σήμερα στην ΣΤ΄ Δημοτικού και ενδιαφέρονται να φοιτήσουν στην Α' Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων την επόμενη σχολική χρονιά (2019-2020), συνεχίζεται μέχρι και την 31 Μαΐου 2019.

Υπενθυμίζεται ότι η έγκαιρη κατάθεση αίτησης είναι απαραίτητη προϋπόθεση προκειμένου ο/η υποψήφιος/υποψήφια να συμμετέχει σε όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες για την φοίτησή του/της στο Μουσικό Σχολείο την ερχόμενη σχολική χρονιά.

Οι αιτήσεις κατατίθενται στο Μουσικό Σχολείο από τις 08:30 μέχρι τις 14:00 καθημερινά.

Μπορείτε να "ανοίξετε" το έντυπο της Αίτησης προκειμένου να την εκτυπώσετε κάνοντας κλικ εδώ.

Συνοδευτικά μπορείτε να γνωρίσετε κάποια βασικά πρόαγματα για το Μουσικό Σχολείο μέσα από ένα μικρό έντυπο κάνοντας κλικ εδώ.