lesson.jpg

Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου θα υπάρξει τελικά μεταφορά με λεωφορεία προς τον Ι.Ν. Παναγίας Βαρθολομιού στον οποίο θα τελεστεί η Δοξολογία της ημέρας.

Οι μαθητές - μαθήτριες που μετακινούνται με τα λεωφορεία να περιμένουν στις στάσεις τους λίγο αργότερα, από ότι τις καθημερινές. Υπάρχει νεότερη ανάρτηση για την ακριβή ώρα. (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Υπενθυμίζεται η αλλαγή της ώρας από θερινή σε χειμερινή)

Για πληροφορίες σχετικά με τα δρομολόγια μπορείτε να επικοινωνήσετε και με το ΚΤΕΛ Αμαλιάδας στο 26220-28892 ή με το ΚΤΕΛ Πύργου στα 26210-20603 και 26210-20604.

Υπενθυμίζεται ότι όσοι και όσες συμμετέχουν στην παρέλαση θα πρέπει να φορούν σκούρο μπλε παντελόνι ή φούστα και άσπρο πουκάμισο. Τα αξεσουάρ (γραβάτες, μπερέδες, μαντήλι) θα δοθούν στους μαθητές στο προαύλιο χώρο της εκκλησίας. (Οι μαθήτριες ας έχουν μαζί τους και μερικά τσιμπιδάκια για τα μαλλιά).

Οι μαθητές - μαθήτριες την Κυριακή 28 Οκτωβρίου δεν θα έρθουν καθόλου στο χώρο του σχολείου.

Η επιστροφή θα γίνει πάλι με δρομολόγια του ΚΤΕΛ μετά το πέρας των εκδηλώσεων.