VIOLINS.jpg

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2018-19 θα πραγματοποιηθεί κανονικά την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου.

Τα δρομολόγια, σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση από τα ΚΤΕΛ, θα πραγματοποιηθούν κανονικά σε ώρες και δρομολόγια όπως ακριβώς πραγματοποιούνταν καθ' όλη την προηγούμενη χρονιά.

Οι γονείς / κηδεμόνες των μαθητών της Α'  Γυμνασίου κρίνεται σκόπιμο να μεταφέρουν, για πρώτη μέρα, οι ίδιοι τους μαθητές στο σχολείο (περι τις 0900) προκειμένου να ενημερωθούν δια ζώσης για τον τρόπο λειτουργίας των λεωφορειακών γραμμών και γενικότερα για τη λειτουργία του σχολείου.

Επίσης υπενθυμίζεται ότι όσοι γονείς / κηδεμόνες δεν υπέγραψαν την Υπεύθυνη Δήλωση (παρέχεται από το σχολείο) με τα στοιχεία των φοιτώντων μαθητών όλων των τάξεων, να το πράξουν άμεσα προσκομίζοντας παράλληλα και ένα Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης ή (αν υπάρχει) την Αστυνομική Ταυτότητα του μαθητή / μαθήτριας.