Την Τετάρτη 21 Ιουνίου 2017 πραγματοποιήθηκαν σε όλη την Ελλάδα οι εισαγωγικές εξετάσεις για τα παιδιά που θα φοιτήσουν στην Α'  Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων κατά το έτος 2017-18.

Έτσι στην Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας έχουν δικαίωμα να φοιτήσουν 25 νέοι μαθητές.

Η Δ/νση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου καλωσορίζουν τους νέους μαθητές και τους εύχονται καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες!

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τους επιτυχόντες και τη τελική σειρά επιτυχίας τους, ή επικοινωνήστε με το σχολείο στο 26230-42749.

Οι γονείς / κηδεμόνες των μαθητών που θα φοιτήσουν στο Μουσικό Σχολείο παρακαλούνται μέχρι τις 30 Ιουνίου να περάσουν από το σχολείο προκειμένου να παραλάβουν δύο (2) έντυπα:

1) Το Υπηρεσιακό Σημείωμα Μετεγγραφής και

2) Την Υπεύθυνη Δήλωση Γλώσσας - Οργάνου.