Την Πέμπτη, 4 Μαΐου 2017, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Ανδραβίδας, πραγμα-τοποιήθηκε η Εκπαιδευτική Δράση "Γνωρίζοντας από κοντά τη Μουσική". Η Concert Band του σχολείου μας έπαιξε για τα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου της Ανδραβίδας και στη συνέχεια, ξενάγησε τα μικρά παιδιά στο μαγικό κόσμο της μουσικής και των μουσικών οργάνων. Ήταν μια πολύ όμορφη εκδήλωση και οφείλουμε να ευχαριστήσουμε κατά πρώτον τα παιδιά του Δημοτικού που με τόσο προσήλωση παρακολούθησαν όλη την εκδήλωση, τους δασκάλους και δασκάλες αλλά και την Διευθύντρια κ. Μαριάννα Στεργίου. Επίσης πρέπει να ευχαριστήσουμε τον Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης για την παραχώρηση του λεωφορείου από και προς το Μουσικό Σχολείο Βαρθολομιού.

Δείτε εδώ την επιστολή που λάβαμε από το Δημοτικό Ανδραβίδας.

Δείτε εδώ, ένα μικρό φωτογραφικό άλμπουμ από την εκδήλωση αυτή.

Δείτε εδώ, την ανάρτηση του Δημοτικού Ανδραβίδας