Ενημερώνονται όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν να φοιτήσει το παιδί τους στην Α' Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου, όπως υποβάλλουν την συννημένη αίτηση μαζί με την Υπεύθυνη Δήλωση μόνιμης κατοικίας, στο γραφείο της Διεύθυνσης του Μουσικού Σχολείου (και όχι στο Δημοτικό που φοιτούν) στην περίοδο της αποκλειστικής προθεσμίας από την Τρίτη 02 μέχρι την Τετάρτη 31 Μαΐου 2017. Η προθεσμίες είναι αποκλειστικές, αφορούν όλη την Ελλάδα και δεν θα δοθεί καμμία παράταση.

Να σημειωθεί ότι η αίτηση αυτή δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις που θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 21 Ιουνίου (και όχι 19 Ιουνίου, όπως είχε αρχικά προγραμματιστεί). Καθίσταται γνωστό ότι η υποβολή αίτησης και η συμμετοχή στην διαδικασία εισαγωγής δεν δεσμεύει σε καμμία περίπτωση τον/την υποψήφιο/α μαθητή/μαθήτρια να φοιτήσει στο Μουσικό Σχολείο.

Για περισσότερες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν στο 26230-42749.

Κατεβάστε ή διαβάστε από εδώ την σχετική εγκύκλιο και την τροποποίησή της από εδώ.

Κατεβάστε από εδώ τα συννημένα (Αίτηση, Υπεύθυνη Δήλωση Κατοικίας, Μουσικά Σχολεία Αττικής, Τηλέφωνα Σχολείων)

Από την Διεύθυνση του Μουσικού Σχολείου Βαρθολομιού