ENSEMBLES.jpg

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες 22/03/2017 και ώρα 1900, η Επετειακή Eκδήλωση για την 25η Μαρτίου που διοργανώθηκε από τον Ιερό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος Πύργου.

Στην κατάμεστη αίθουσα του Συνεδριακού Κέντρου της Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας, με τις ευχές του Μητροπολίτη Ηλείας κ.κ. Γερμανού, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Μουσικού Σχολείο Βαρθολομιού τραγούδησαν έξοχα τις παραδοσιακές μελωδίες που αρμόζουν στην ημέρα αυτή, με συνοδεία παραδοσιακών οργάνων και την καθοδήγηση του Δ/ντου μας Πρεσβ. Γεωργίου Αναγνωστόπουλου και των καθηγητών του Μουσικού Σχολείου κ. Δρακοπούλου Ρωξάνης και κ. Μπουτσάκη Γεωργίου.

Το ειλικρινές και ολόθερμο χειροκρότημα του ακροατηρίου υπήρξε η καλύτερη ανταμοιβή για όλους τους εμπλεκόμενους. Η εκδήλωση μαγνητοσκοπήθηκε από το κανάλι Ο.Ρ.Τ. και θα μεταδοθεί την Κυριακή 26 Μαρτίου 2017 στις 1200 το μεσημέρι στην εκπομπή του σταθμού "Η Εκκλησία κοντά μας". Η όλη εκδήλωση θα "ανέβει" εντός όλίγων ημερών και στο κανάλι του Μουσικού Σχολείου Βαρθολομιού στο Youtube.