Από το ΥΠΕΘ, ανακοινώνονται τα εξεταστικά κέντρα για τα δύο Μουσικά Μαθήματα. Πιο συγκεκριμένα, όσοι μαθητές κατέθεσαν Αίτηση συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2020, στο Μουσικό Σχολείο Βαρθολομιού θα εξεταστούν:

Α) Στο μάθημα "Μουσική Αντίληψη και Γνώση", το Σαββάτο, 11/07/2020 και ώρα 17:30 μ.μ, στο 4ο ΓΕΛ Αγρινίου (Άγιος Κωνσταντίνος, Τ.Κ. 30027)

Β) Στο μάθημα "Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία", τη Δευτέρα, 13/07/2020 και ώρα 08:30 π.μ., στο Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας "Μαρία Κάλλας" (Γεωργίου Καρέλια, Ανατολική Παραλία, Τ.Κ. 24100).

Οι υποψήφιοι, καλό είναι να εντοπίσουν εγκαίρως τα στοιχεία των ανωτέρω σχολείων (Τηλέφωνα - Διευθύνσεις) και να φροντίσουν για την έγκαιρη και σωστή μετάβασή τους εκεί, τις ώρες που καθορίζονται από το σχετικό έγγραφο που μπορείτε να δείτε εδώ.