VIOLINS.jpg

Ενόψει της λήξης του σχολικού έτους 2018 - 2019 για το Λύκειο την Τετάρτη 22 Μαΐου, αναρτάται το Πρόγραμμα των Προαγωγικών Εξετάσεων (για την Α & Β Λυκείου) καθώς και των Απολυτηρίων Εξετάσεων (για την Γ Λυκείου). Μπορείτε να το δείτε ή να το "κατεβάσετε" στον υπολογιστή σας κάνοντας κλικ εδώ.

Υπενθυμίζεται επίσης στους μαθητές της Γ΄ Λυκείου, ότι για την έκδοση μαθητικής ταυτότητας για τη συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, αλλά και για την έκδοση Απολυτηρίων και Αποδεικτικών Απόλυσης, είναι απαραίτητες φωτογραφίες ταυτότητας (κατά προτίμηση έγχρωμες) μεγέθους περίπου 3Χ4. (Χρειάζονται το λιγότερο 5 φωτογραφίες). (Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στον Υδ/ντη του σχολείου).

Δύο (2) αντίστοιχες φωτογραφίες ταυτότητας πρέπει επίσης να προσκομίσουν και οι τελειόφοιτοι της Γ΄ Γυμνασίου, προκειμένου να εκδοθούν τα Απολυτήριά τους, άσχετα αν θα συνεχίσουν τη φοίτησή τους στο Μουσικό Λύκειο.

Το πρόγραμμα εξετάσεων για το Γυμνάσιο θα αναρτηθεί στο site μέχρι τις 27/5.